
За нас
Екип на ДГ141
Педагогически екип
Бойка Стефанова – директор
Иванка Тотева – гл. учител
Будинка Петракиева – учител
Елена Иванова – ст. учител
Славка Димитрова – ст. учител
Мадлена Батова – ст. учител
Екатерина Киселичка – учител
Велиянка Янева – ст. учител
Непедагогически персонал
Екатерина Стефанова- пом. възпитател
Емилия Асенова – пом. възпитател
Емилия Димитрова –пом. възпитател
Красимира Петрова – пом. възпитател
Ирена Бурова – работник кухня
Валентин Георгиев – готвач
Илия Кулин – работник поддръжка
Административен персонал
ЗАС- Надя Калчева
Счетоводител – Симка Стефанова
Материална база
ЦДГ 141 „Славейкова поляна“ е разположена в кв. Лозенец в непосредствена близост до поляна „Славейковите дъбове“, която е обявена за паметник на културата.
Детската градина разполага с монолитна и модернизирана сграда с обща разгъната площ от 1500 кв. м., от които над 1000 кв.м. са пространства, които децата обитават. Сградата е снабдена с парна инсталация, нова дограма и изцяло ново обзавеждане за учебните стаи.
Двора на детската градина е с площ от 1200 кв.м., в които има инсталирани съоръжения за игри, футболно игрище, зеленчукова градина и място за отдих.
Интересни факти
Поляна „Славейковите дъбове“ се намира в квартал “Лозенец”, градинката до бул. “Свети Наум”, малко под Семинарията.
Поляна „Славейковите дъбове“ е естествена среда на природни забележителности и е паметник на културата от национално значение. Мястото е зелена площ, разположена в софийския квартал “Лозенец” и е автентично наследство от известните писатели Петко и Пенчо Славейкови. Славейковият дъб е най-старото дърво в парка, то е на повече от 500 години. Петвековно дърво се намира на бул. „Свети Наум“.
Със заповед на Министерството на културата и туризма от 19 май 2005 г. “Дядо Славейковото място и дъбът на Пенчо Славейков” ( както ги наричат хората) са обявени за паметник на културата от национално значение. Същевременно то е последната оцеляла част от старата дъбова кория на София – Курубаглар, поради което 300-годишните й дъбове са обявени за защитени природни обекти. Мястото е било градина на семейство Славейкови. Тук се срещат четворката от кръга “Мисъл” – Пенчо Славейков, Пейо Яворов, Петко Тодоров, д-р Кръстев, както и Мара Белчева, Боян Пенев и много други приятели и общественици. Именно тук Пенчо Славейков написва някои от най-известните си произведения. През всичките години от смъртта на Пенчо Славейков досега родът Славейкови настоява това място да бъде посветено на паметта на двамата поети.